?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
SD vs CF
swansson

Від біди повивчав я тут ціни на карточки памяті, пару спостережень.
Так виглядає, що монополії CompactFlash серед швидких карт потрохи надходить кінець. А ще років два тому все було зовсім інакше.

Далі я буду говорити про швидкості, маючи на увазі швидкість НА ЗАПИС, бо більшість виробників з цим мухлюють, вказуючи швидкісний клас на зчитування (тобто картка може бути маркована 600х, і на читання давати свої 80-100МБ/с, а от на запис цілком може мати 20-30). Особливо цим зловживають на SD-картках, які завше були повільніші, ніж CF. Тому доводиться рити інтернет на предмет реальних замірів.

Для наглядного прикладу, беремо по дорослому – об”єм 64ГБ, категорії 90МБ/с на запис (ціни B&H):
SDXC UHS-1 “крутий” Sandisk extreme pro – $128 (я звісно не вірю, що він дасть 90, бо то майже теор.межа UHS-I, нехай 70-80)
CF “дешевий” Transcend 600x – $180, аналогічний сан – взагалі космічні $285(!!!)

У нижчих швидкісних класах різниця в ціні на однакових (+-) по швидкостях SD/CF майже невідчутна або невелика, особливо на об’ємах 32ГБ, на 64ГБ – CF стають дорожчими, але переважно і з кращими ТТХ.

На відміну від CF, швидких SD (вище 50МБ/с) не так і багато, хоча в категорії 30-40МБ/с (мій вибір) достатньо, при цінах $50-60 за 64ГБ, що не може не тішити. Тобто хто не стріляє спорт чи природу серіями в рав+джпег – цілком достатньо навіть і ще нижчого, на рівні 20МБ/с (і відповідно ще дешевшого) класу.

Так що беру свої слова назад, кому казав шо SD слот в камері – додупи :) Тепер він є і у мене :)Originally published at nazarbarabash.com. You can comment here or there.


  • 1
(Deleted comment)
якщо ти про SD, то вони чим менші тим швидші, кажуть :)
Якшо маєш юзб-3 кардрідер - то кинь на неї якусь фільму - будеш бачити що на лінійний запис.

я коли вибирав собі карточки, довго парився. зрештою маю сандіску на 8Гб, якусь кльову і нонеймову на 16 гб, читаються майже однаково, но коли буфер забиваю - готовий поламати нонеймову, бо на неї тридець як довго перекидає))) в усіх інших нюансах використання - абсолютно нема різниці. як висновок - в наступну тривалу мандрівку візьму собі нонейм гіг так на 64.

Я для відео юзаю 16гігові СДшки якогось там найвищого класу. Мені чомусь надійніше мати 4 по 16 ніж 1 на 64.

На мене теж час від часу нападає подібна параноя :) В тому є сенс, 64г я брав для прикладу. Хоча мене картки ніби ще не підводли, але все колись буває вперше :)

на камері два сд-слоти. використовую трансенд 8гб (2 штука), давно читав, шо чим більший об"єм, тим повільніша картка.
проблем не виникало, стріляє в джпегу 4-5кд\с без тормозів

Edited at 2013-04-26 07:19 am (UTC)

еее, в джпегу люба встигне ) от коли я стріляв довгими серіями 8к/с рав+джпег - було не пофіг, не найгірша 400х (50-55мб/с на запис) картка задуплялась при забитому буфері.
Тепер не стріляю, тому дивлюся на середньошвидкісні.

Сейм шіт, тільки пишуться туди рави, інколи рав+жпег (але тоді на різні картки)

ану ану, які картки юзаєш ? нібось і ти трансценд ?

CF у мене були SanDisk та Lexar; SD на разі Transcend, планую ще пару докупити, то певно з цього набору щось візьму.

  • 1